Samorząd Uczniowski ZS1

Rok szkolny 2020/2021

SZCZĘŚLIWE URODZINY

Drodzy uczniowie, przez zaistniałą sytuację epidemiologiczną przeszliśmy niestety z nauczania stacjonarnego na nauczanie zdalne, co wiąże się z wieloma utrudnieniami, także dla mnie. Wybraliście mnie na przewodnicząca szkoły, a ja miałam spełnić swoje obietnice wyborcze. Niestety przez tą sytuacje nie mam za dużych możliwości do tego. Prawie wszystkie moje postanowienia wiązały się z przebywaniem w szkole. Chciałabym jednak pokazać Wam, że nie rzucam swoich słów na wiatr i udało mi się załatwić jeden z moich postulatów- SZCZĘŚLIWE URODZINY. Solenizant jest zwolniony z odpowiedzi oraz niezapowiedzianej kartkówki. Mam nadzieje, że ten pomysł Wam się spodoba?. Moi kochani jak już wszystko wróci do normy, to na pewno postaram się spełnić resztę obietnic i zrobić jeszcze więcej dla naszej szkoły. Jeśli macie jakieś pomysły, zapraszam do kontaktu ze mną.❤️

Przewodnicząca szkoły – Natalia Chmura

Życzenia Bożonarodzeniowe od Samorządu Uczniowskiego

“Sikorski” Mikołajem

Dziękujemy całej społeczności Sikorskiego: nauczycielom, uczniom, administracji i wszystkim pracownikom za włączenie się w w akcję ,,Stalowowolska Paczka Pomocy”. Dzięki Wam udało się przygotować paczki żywnościowe oraz ze środkami czystości, dla czterech seniorów z naszego miasta. Paczki zostały dostarczone do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd trafią do najbardziej potrzebujących. Po raz kolejny, wspólnymi siłami udało się nam zrobić coś pięknego. ”

Wyniki głosowania na Przewodniczącego SU

Mamy przyjemność poinformować, że w głosowaniu na przewodniczącego szkoły wygrała Natalia Chmura z klasy 2bp LO. Zastępcą przewodniczącej został Adam Nalepa z klasy 2ep LO.

Pozostałe osoby kandydujące w wyborach na przewodniczącego szkoły zapraszamy do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

Opiekunki samorządu: U. Iwaszek, B. Tracz

Wybory Przewodniczącego szkoły

7 października, po długiej przerwie, poprzez e-dziennik zostanie rozesłany link do głosowania na przewodniczącego szkoły.
Link będzie aktywny do czwartku, do godziny 15.00.

Przypominamy również że trwa kampania wyborcza i osoby kandydujące mogą reklamować się na terenie szkoły.

 

Rok szkolny 2019/2020

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020.

9 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach kandydowało 11 osób. Po podliczeniu wszystkich głosów podajemy wyniki wyborów.

1.Daniel Zieliński 2c LO – 164 głosy – przewodniczący ZS nr 1
2.Martyna Małachowska 2b LO – 77 głosów – zastępca przewodniczącego
3.Laura Urbanik 2c LO – 54 głosy
4.Maja Latawiec 1bg LO – 29 głosów
5.Justyna Dyjak 1cp LO – 22 głosy
6.Weronika Dęga 1bg LO – 22 głosy
7.Julia Tutak 1bg LO – 21 głosów
8.Nikola Baryła 1bg LO – 20 głosy
9.Jan Kotłowski 1bg LO – 19 głosów
10.Martyna Sorbian 1bg LO – 16 głosów
11.Szymon Główka 1bg Lo – 16 głosów

Opiekunami SU zostali: Urszula Iwaszek, Beata Tracz, Robert Sołtys

 

Informujemy że w dniu 22.01.2018r. ruszamy w naszej szkole z pocztą walentynkową.

Listy będzie można wrzucać do skrzynki walentynkowej, która będzie się znajdowała w holu na 1 piętrze.

Zostaną one rozdane w dniu 14.02.2018r.

  •    –    –    –    –    –    –    –    –    –    –    –    –    –    –

6 grudnia 2017 r. odbędzie się w naszej szkole Świąteczna Aukcja Baniek.

W tym roku, część zebranych pieniędzy zostanie przekazana

WIKTORII WIDAK,

naszej absolwentce, która została ciężko ranna w ataku nożownika w galerii handlowej.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do aktywnego włączenia się w aukcję.

Samorząd Uczniowski ZSP 1

——————————————————————————————————————————————————————-

Dzięki inspiracji Pana Piotra Gorczycy wsparliśmy duchowo – mamy nadzieję –  chorego Ksawerego Kubalskiego (tu artykuł) i w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy od naszej społeczności parę ciepłych słów do chorego chłopczyka z Bierutowa i uroczą maskotkę, bo jedynie takie podarunki akceptują rodzice, on zaś bardzo się cieszy z otrzymanych przytulanek.
Prosimy wejść na fb – walka dzieci z rakiem Ksawery Kubalski.

ksawery-list

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

 

Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że nową przewodniczącą SU na rok 2017/2018 została Natalia Lipiec – oddano na nią 48 głosów.  Do Samorządu weszli również: Sulich Mateusz – 41 głosów – zastępca przewodniczącej, Lebioda Tomasz – 30, Rowiński Bartłomiej – 28, Wereda Barbara – 29, Mierzwa Sylwia – 22, Szyszka Piotr – 28, Babicz Patryk – 18, Szewc Maja – 18, Trzuskot Weronika – 15. Ogółem oddano 386 głosów, w tym 2 nieważne.  Wszystkim Wybranym gratulujemy i zapraszamy do współpracy.

Opiekunki SU

————————————————————————————————————————————————————-

Sprawozdanie SU z akcji ekologicznej:

Oddaj zużyty telefon

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: Clean Up the World – Sprzątanie Świata 2016 nasza szkoła uczestniczyła w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.

zbiorkaDo 25 listopada 2016 r. samorząd uczniowski przeprowadził wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Zebrane zużyte i uszkodzone telefony zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu, a wszystkie szkoły otrzymają nagrody. Honorowy patronat nad działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Nasza szkoła zebrała 5,5 kg telefonów. Szczególne podziękowania dla Kamila Węglińskiego z 2abT, który oddał 17 telefonów oraz dla Dagmary Szafran i Kamili Baj, które oddały po 15 telefonów.
Wyniki akcji ekologicznej oraz zwycięskie szkoły ostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w styczniu 2017 r. na stronie  internetowej www.ekophone.pl.

“Sznurki Pomysłów” – akcja przeprowadzona w ZSP1 przez Samorząd Uczniowski, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na rozwieszonych na korytarzu sznurkach zawisła pokaźna liczba sugestii i propozycji uczniów dotyczących funkcjonowania szkoły.
Wszystkie pomysły zebrane w tym dniu zostały starannie przejrzane i przedyskutowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Wśród propozycji pojawiły się między innymi: lekcje w terenie, wymiany międzynarodowe, noc filmowa, zajęcia dodatkowe i warsztaty dla uczniów, dostępne Wi-Fi, stypendium dla Daniela z 3f ;) i wiele innych…
SU już podjął pierwsze kroki ku realizacji niektórych pomysłów. Mamy nadzieję, że większość postulatów zostanie zrealizowana!
Wielkie dzięki wszystkim, którzy włączyli się w akcję i mamy nadzieję, że znajdzie się kupiec na Opla;)
zdj.: Oskar K, Pan Piotr B.

DSC_0996DSC_0997DSC_1001DSC_1004DSC_1010DSC_1021IMG_0159IMG_0160IMG_0161

——————————————————————————-

Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1

Uprawnionych do głosowania: 519 uczniów.
W głosowaniu udział wzięły: 372 osoby w tym 10 nauczycieli.
Głosów nieważnych: 22.
I miejsce Karol Strzęciwilk 2a/f 93 głosyprzewodniczący.
II miejsce Natalia Haniecka 2b 80 głosów- zastępca.
III miejsce Mateusz Sulich 2abT 44 głosy.
Gratulujemy!!!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————————–


Wybory do Samorzadu Uczniowskiego ZSP1

Kandydaci do pełnienia roli Przewodniczącego / Przewodniczącej

Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 w St. Woli

Kandydaci do SU 2016candid4DSC01014mIMG_20160928_175935992mZdjecie

SU Wika