Samorząd Uczniowski ZSP1

Sprawozdanie SU z akcji ekologicznej:

Oddaj zużyty telefon

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: Clean Up the World – Sprzątanie Świata 2016 nasza szkoła uczestniczyła w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.

zbiorkaDo 25 listopada 2016 r. samorząd uczniowski przeprowadził wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Zebrane zużyte i uszkodzone telefony zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu, a wszystkie szkoły otrzymają nagrody. Honorowy patronat nad działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Nasza szkoła zebrała 5,5 kg telefonów. Szczególne podziękowania dla Kamila Węglińskiego z 2abT, który oddał 17 telefonów oraz dla Dagmary Szafran i Kamili Baj, które oddały po 15 telefonów.
Wyniki akcji ekologicznej oraz zwycięskie szkoły ostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w styczniu 2017 r. na stronie  internetowej www.ekophone.pl.

“Sznurki Pomysłów” – akcja przeprowadzona w ZSP1 przez Samorząd Uczniowski, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na rozwieszonych na korytarzu sznurkach zawisła pokaźna liczba sugestii i propozycji uczniów dotyczących funkcjonowania szkoły.
Wszystkie pomysły zebrane w tym dniu zostały starannie przejrzane i przedyskutowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Wśród propozycji pojawiły się między innymi: lekcje w terenie, wymiany międzynarodowe, noc filmowa, zajęcia dodatkowe i warsztaty dla uczniów, dostępne Wi-Fi, stypendium dla Daniela z 3f ;) i wiele innych…
SU już podjął pierwsze kroki ku realizacji niektórych pomysłów. Mamy nadzieję, że większość postulatów zostanie zrealizowana!
Wielkie dzięki wszystkim, którzy włączyli się w akcję i mamy nadzieję, że znajdzie się kupiec na Opla;)
zdj.: Oskar K, Pan Piotr B.

DSC_0996DSC_0997DSC_1001DSC_1004DSC_1010DSC_1021IMG_0159IMG_0160IMG_0161

——————————————————————————-

Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1

Uprawnionych do głosowania: 519 uczniów.
W głosowaniu udział wzięły: 372 osoby w tym 10 nauczycieli.
Głosów nieważnych: 22.
I miejsce Karol Strzęciwilk 2a/f 93 głosyprzewodniczący.
II miejsce Natalia Haniecka 2b 80 głosów- zastępca.
III miejsce Mateusz Sulich 2abT 44 głosy.
Gratulujemy!!!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.

——————————————————————————————–

Wybory do Samorzadu Uczniowskiego ZSP1