Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej

Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej to nowy zawód utworzony na specjalne zamówienie i w oparciu o wytyczne Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz pracodawców (liczących się firm z branży IT i teletransmisyjnej), zgłaszających ciągłe, nieustannie rosnące zapotrzebowanie na specjalistów gotowych do podjęcia pracy obejmującej instalację i eksploatację sieci telewizji kablowych, telewizji satelitarnej, połączeń światłowodowych wykorzystywanych w najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych w branży IT i multimedialnej.

Dzięki udziałowi szkoły w projekcie unijnym „powiat stalowowolski stawia na zawodowców’’ uczniowie mogą odbyć miesięczny staż w wybranym przez siebie zakładzie pracy, a także wiele innych ciekawych szkoleń. Współpracujemy z firmami: CSMM Cyfrowe Sieci Multimedialne sp. z o.o. gdzie nasi uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe.

Numer kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Symbol kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Nazwa kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Termin egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
K1 EE.19 K1 Montaż i eksploatacja

instalacji wewnątrzbudynkowych

telewizji satelitarnej, kablowej

i naziemnej

Sesja letnia w klasie III
K2 EE.20 K2 Montaż i eksploatacja

szerokopasmowych sieci

kablowych poza budynkowych

Sesja zimowa w klasie IV

W tej klasie zostaniesz przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:
• montowania oraz konserwowania urządzeń wchodzących w skład systemów odbiorczych telewizji satelitarnej, naziemnej oraz sieci kablowych;
• naprawy systemów odbiorczych telewizji satelitarnej, naziemnej oraz sieci kablowych;
• uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich wchodzących w skład systemów odbiorczych telewizji satelitarnej, naziemnej oraz sieci kablowych;
• administrowania sieciami wchodzącymi w skład systemów odbiorczych telewizji satelitarnej, naziemnej oraz sieci kablowych;
• nauczysz się programowania oraz obsługi specjalistycznej aparatury;
• podniesiesz swoje kwalifikacje z dziedziny komunikacji elektronicznej oraz informatyki;
• umożliwimy Ci odbycie praktyki zawodowej w Telewizji Stella

Absolwenci którzy ukończą tę specjalność w zależności od realizowanej specjalności mogą podjąć pracę w:

• telewizjach kablowych,
• firmach dostarczających Internet do firm i gospodarstw prywatnych,
• zakładach pracy przy produkcji sprzętu stosowanego przez sieci szerokopasmowe,
• zakładach telekomunikacyjnych przy projektach sieci i infrastruktury,
• organach administracji publicznej,
• przedsiębiorstwach eksploatujących systemy teleinformatyczne,
• firmach świadczących usługi telekomunikacyjne,
• firmach projektujących i wdrażających nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne.