Technik pojazdów samochodowych

Technik pojazdów samochodowych to wymagający zawód przyszłości. Stawia uczniów przed nowymi wyzwaniami i daje możliwość samorealizacji oraz dużej satysfakcji z wykonywanej pracy. Absolwenci tego kierunku są bardzo poszukiwani przez pracodawców ceniących pracownika potrafiącego szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość i dobrze wykształconego.
Nasza szkoła współpracuje z wyspecjalizowanymi zakładami m.in Volkswagen Autorud, Polserwis (Citroen i Renault), Samko (Opel), Sacar (Toyota), Automobilklub Stalowa Wola, OSM Zakład Transportowy i inne, gdzie uczniowie mogą odbyć praktyki. Ponadto w trakcie kształcenia jest możliwość odbycia dodatkowych kursów m.in. obsługi programu Audatex lub diagnostyki pojazdów przy użyciu oscyloskopu.

Kształcenie w zawodzie technik pojazdów samochodowych obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu  dwóch kwalifikacji:

Numer kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Symbol kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Nazwa kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie Termin egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
K1 K1 Diagnozowanie i naprawa

podzespołów i zespołów

pojazdów samochodowych

Sesja letnia w klasie III
K2 K2 Organizacja i prowadzenie

procesu obsługi pojazdów

samochodowych

Sesja zimowa w klasie IV

Absolwent tego kierunku będzie przygotowany do pracy w zakresie:
• Napraw pojazdów samochodowych,