Technik pojazdów samochodowych

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:  matematyka i fizyka.

Jeżeli chcesz zostać specjalistą w zakresie naprawy i diagnostyki pojazdów samochodowych, interesuje Cię praca w stacjach kontroli pojazdów, przedsiębiorstwach transportu samochodowego – wybierz naszą szkołę!

Technik pojazdów samochodowych – to kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Zaletą kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

Z nami zdobędziesz atrakcyjny zawód szkoląc się w autoryzowanych serwisach obsługi pojazdów tj. Polserwis Citroen i Renault, Samko Opel, Sacar Toyota. Wybierając technikum pojazdów samochodowych będziesz miał możliwość uczestniczenia w Kółku Motoryzacyjnym, wyjazdach na Targi Motoryzacyjne, zwiedzania Fabryki Samochodów i Silników w Tychach.

Technik pojazdów samochodowych może być zatrudniony w przedsiębiorstwach eksploatujących pojazdy samochodowe, zakładach usługowo-naprawczych (serwisach samochodowych) oraz pomocniczych związanych z tzw. zapleczem motoryzacji. Współczesny dynamiczny rozwój motoryzacji wymaga od absolwenta gruntownego i wszechstronnego przygotowania zawodowego na kierunku samochodowym.

Ale jeśli zechcesz kontynuować naukę, damy Ci świetną podstawę, abyś mógł kontynuować naukę na studiach technicznych.