LO Wojskowa

Klasa Wojskowa

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski.

Jesteś patriotą? Twoim marzeniem jest służba ojczyźnie?

Jeśli tak, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Klasa wojskowa to nie tylko sprawność fizyczna i zajęcia wojskowe, ale także wiedza i umiejętności potrzebne na egzaminie maturalnym oraz do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Ucząc się w tej klasie będziesz miał zajęcia strzeleckie, zajęcia samoobrony, zajęcia
z pierwszej pomocy, zajęcia topograficzne, zajęcia z musztry. Szkolenie wojskowe odbywać się będzie raz w tygodniu na terenie jednostki wojskowej w Nisku.

Dzięki nauce w tej klasie:

• zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia studiów na uczelniach wojskowych i cywilnych,
  • przygotowujesz się do egzaminów sprawnościowych na uczelnie resortowe,
  • poznasz specyfikę pracy w służbie zawodowej.

Wybierając klasę wojskową będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach z zawodowymi oficerami WP oraz instruktorami, zarówno na terenie szkoły, jak i jednostki wojskowej. Współpracujemy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”, który jest organizacją społeczno- wychowawczą, z 16. Tczewskim Batalionem Saperów w Nisku, 3. Batalionem Inżynieryjnym w Nisku i z WKU w Nisku. Jesteśmy ujęci w planie współpracy z Dowództwem Sił Lądowych.

Zaletą nauki w tej klasie jest także możliwość uczestnictwa w zajęciach z prawa karnego, obronności, technik śledczych, w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.