LO Promotor Zdrowia i Urody

LO Promotor Zdrowia i Urody

LO Klasa „Promotor zdrowia i urody” NOWOŚĆ !!!

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski.

To klasa dla tych, którzy chcą poszerzać swoje zainteresowania związane z:

  • dietetyką i fitness,
  • edukacją zdrowotną,
  • biologią oraz chemią żywności.

Twój sukces w przyszłości oraz kariera związane są między innymi ze stylem życia, a my podpowiemy Ci, jak być pięknym i zdrowym nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz.

Celem  kształcenia jest zainteresowanie  zawodem dietetyka,  wyrobienie umiejętności układania diety, jadłospisów i analizowania składu produktów żywieniowych oraz przygotowanie do startu na studia dietetyczne i w zakresie żywienia.

Nauka w tej klasie to nie tylko teoria- dzięki współpracy z Klubem Fitness „Fabryka Zdrowia” będziesz miał szansę uczestniczyć w bogatej ofercie zajęć fitness pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Nauczyciele wychowania fizycznego zapoznają Cię z różnymi formami ćwiczeń fizycznych : m.in. pilates, aquaaerobic, nordicwalking. Aktywność fizyczna będzie podejmowana także zimą, podczas sportów zimowych.

Absolwenci mogą kontynuować naukę na kierunkach studiów, gdzie wymagana jest matura z biologii, np.: kosmetologia, technologia żywności, farmacja, dietetyka. Rozszerzony język obcy otwiera drogę na większość kierunków studiów.

Osoby z wykształceniem średnim i znajomością języków obcych są poszukiwani na rynku pracy. Dodatkowa znajomość  zagadnień  z  dietetyki, biologii, chemii żywności, edukacji zdrowotnej, zwiększa szansę zatrudnienia w branży kosmetycznej, dietetycznej, farmaceutycznej, spożywczej itp.