LO Prawna

Klasa prawna
(przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym : język polski, historia, wiedza o społeczeństwie)
Wybierając tę klasę:

• zdobędziesz wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do matury oraz weźmiesz udział w spotkaniach z prawnikami, studentami prawa, w rozprawach sądowych karnych i cywilnych,
  • będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach z prawa karnego, obronności, poznasz techniki śledcze w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa,
    odwiedzisz sąd, areszt śledczy, wyjedziesz na wycieczki do parlamentu i Rady Ministrów
  • Uczestniczyliśmy w prestiżowym przedsięwzięciu jakim jest program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” i nagraliśmy symulację rozprawy karnej pod opieką studentów prawa w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli w ramach kampanii edukacyjnej “Świadomy Swoich Praw”.
  • Patronat nad klasą sprawuje Prezes Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Współpracujemy z Podkarpackim Centrum Edukacji Prawnej, Prokuraturą Rejonową w Stalowej Woli i Sądem Okręgowym  w Tarnobrzegu. Współpracujemy z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Rzeszowie.