LO Policyjna

Klasa Policyjna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:  geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski.

To propozycja dla wszystkich, którzy marzą o pracy w policji, oraz w innych służbach mundurowych, takich jak straż miejska, służba celna, straż graniczna czy agencje ochrony.

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli przybliżymy Ci  specyfikę pracy policjantów, dając szansę sprawdzenia, czy jest to rzeczywiście ten wymarzony zawód.
W klasie policyjnej według ustalonego harmonogramu nauczysz się:

• orientacji w terenie,
  • radiołączności (międzynarodowy certyfikat radiooperatora),
  • strzelania

Ukończysz kursy punktowane w Szkołach Policyjnych:

• patent sternika motorowodnego,
  • kurs pierwszej pomocy i tytuł „Ratownika”.

Będziesz uczestniczył w:

• musztrze (szkoleniu sprawnego wykonywania rozkazów),
  • wyjazdach do szkół policyjnych i laboratoriów kryminalistycznych (Szczytno, Katowice),
  • wyjazdach narciarskich i wspinaczkowych,
  • zajęciach na basenie.

Będziesz realizował dodatkowe zajęcia:

• samoobrony,
  • z boksu,
  • z policjantem,
  • edukacji policyjnej.

Stawiamy na wysoki poziom edukacji w celu wykształcenia uczniów będących wzorem dla innych, umożliwiając wszechstronny rozwój. Po ukończeniu tej klasy możesz podjąć kształcenie w szkołach policyjnych, jak również na innych wybranych kierunkach studiów.

W realizacji zajęć „Edukacja policyjna” wspierają nas Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, LOK oraz Jednostka Wojskowa w Nisku.