Zespół muzyczny

Zespół muzyczny powstał w ZSP1 w latach 90., kiedy pan Janusz Bączkowski odkrył talenty swojej klasy. Początkowo grupa składała się z trzech gitarzystów, skrzypiec, saksofonu oraz perkusisty. W szkole od dawna planowano założyć zespół, jednak nie jest to takie proste, ponieważ jest duża rotacja uczniów. Pierwszy skład grał piosenki studenckie, które w tamtych czasach były lubiane oraz popularne. Pod koniec lat 90. grupa przeistoczyła się w zespół rockowo-metalowy. Jego liderem stał się kolejny wychowanek pana Bączkowskiego. W 2008 roku opiekę przejął pan Przemysław Sodomir. Gdy zespół powstawał w radiowęźle szkolnym działał Paweł Orenkiewicz – lider i dobry duch grupy, uczeń szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Oprócz niego grało jeszcze wiele uzdolnionych szkolnych muzyków dzielących się z nami ich talentem. Nasz zespół przyjmował wiele postaci- od punka i rocka, po bardziej akustyczną wersję- przypadającą do gustu uczniom i nauczycielom. Członkowie byli na tyle zdolni, że podejmowali ryzyko własnych aranżacji muzycznych hitów polskich, jak i światowych. W brzmieniu dominował klawisz i gitary akustyczne. Od tego czasu tradycją zespołu stały się coroczne koncerty, z których dochód przeznaczony był na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkim sukcesem zespołu była oprawa muzyczna imprezy jubileuszu 70-lecia szkoły. Ponadto członkowie zwyciężyli w przeglądzie szkolnych zespołów muzycznych „O Gęsie Pióro”. Arletta Rzepiela- wokalistaka zespołu- doszła do półfinału znanego talent show „Must be the music”.

Zespół ma cały czas otwartą formułę zarówno w kontekście uczestników jak i repertuaru. Przez prawie 20 lat działalności można było zauważyć że jest to miejsce dla każdego, nie ważne jaki gatunek muzyki jest mu bliski. To miejsce nie tylko dla osób które grają lub śpiewają ale również dla tych, którzy po prostu lubią dobrze spędzić czas przy muzyce.

„Ktoś, kto lubi muzykę nie powinien się zawężać do jednego gatunku.”

Katarzyna Nosowska