Klub wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariusza funkcjonuje w naszej szkole od kwietnia 2015 roku. Należy on do miejskiej sieci klubów wolontariusza przy MOPS Stalowa Wola. Założycielstwo zawdzięczamy pedagogowi i psychologowi szkolnemu, którzy opiekują się i wspierają pracę młodych adeptów wolontariatu. Działalność Klubu rozpoczęła się po dwudniowym wyjeździe szkoleniowym, na którym odbyły się warsztaty oraz omówienie planu aktywności członków. Pierwszą akcją jaką zajęli się wolontariusze z Sikorskiego była pomoc przy Pikniku Rodzinnym dla dzieci ze Świetlicy Tęcza w Stalowej Woli. Zadanie polegało na przygotowaniu różnych plenerowych zabaw dla wychowanków świetlicy oraz ich rodzin. We wrześniu 2015 roku odbyła się Międzyszkolna Konferencja, na której wolontariusze mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, a także pomysłami. Dzięki Klubowi szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych artykułów spożywczych i przemysłowych dla samotnego, starszego człowieka. Sposobem na zdobycie funduszy był szkolny kiermasz ciast i łakoci wyprodukowanych przez członków Klubu. Członkowie Klubu włączyli się również w Ogólnopolską akcję pn. “Pomóż dzieciom przetrwać zimę” . W jednym ze stalowowolskich supermarketów zorganizowali zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej dla potrzebujących oraz zbiórkę pożywienia dla zwierząt znajdujących się w schronisku w Zaklikowie. Choć aktualnie udzielających się wolontariuszy jest około 20, to rąk do pomocy nigdy nie jest za dużo. Dlatego osoby zainteresowane dołączeniem do Klubu Wolontariusza zapraszamy współpracy. Zgłoszenia należy kierować do psychologa lub pedagoga szkolnego, gabinet obok wejścia na dużą aulę.

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

CCI20161006

CCI20161006_0001