Klub turystyczny

Klub Turystyczny im. „Koziołka Matołka” powstał w naszej szkole w 2003 roku. Od początku swojego istnienia Klub działa na dwóch frontach – z jednej strony to organizacja wyjazdów dla młodzieży szkolnej, a z drugiej zaś to wycieczki głównie przeznaczone dla pełnoletnich uczniów. Nasz „Koziołek Matołek” współpracuje z sandomierskim Odziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, stając się zarazem Kołem PTTK w Stalowej Woli, dzięki czemu możemy również uczestniczyć w imprezach turystycznych organizowanych przez Oddział. Klub jest działalnością dla osób, które lubią przygody, są ciekawi świata oraz ich pasją jest podróżowanie. Mieliśmy już okazje brać udział w wycieczkach w nasze polskie góry, zwiedzać najpiękniejsze polskie miasta, a także uczestniczyć w rajdach rowerowych i spływach kajakowych. Klub organizuje spotkania, na których można poznać ludzi turystyki, wystawy fotograficzne, a także prowadzimy mini bibliotekę turystyczną. Dzięki wiedzy jaką zdobywa się należąc do „Koziołka Matołka” członkowie biorą udziały w różnych konkursach, zdobywając medalowe miejsca i wyróżnienia. Poza tym Klub dwukrotnie zdobył I miejsce w województwie biorąc udział w konkursie na Najlepszy Szkolny Klub PTTK. Oprócz wyjazdów uczniów do Klubu należą również nauczyciele nazywani „Bizonami”. Również ta grupa zdążyła już zobaczyć wiele pięknych zakątków takich jak na przykład: Góry Stołowe, Czeski Raj, Krym, a także Śnieżkę.  Nasze „Bizony” wybrały się również w 2010 roku na Wielką Włóczęgę, czyli niezorganizowany wyjazd, który doprowadził ich aż do Albanii. Od 2006 roku organizowany jest również coroczny wyjazd do Bułgarii nazywany Zieloną Szkołą. Zainteresowanych podróżami oraz dołączeniem do Klubu Turystycznego im. „Koziołka Matołka” zapraszamy do pana Grzegorza Gadomskiego lub pana Piotra Bednarczyka.

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”

Lao-tzu