Klub fotograficzny

Szkolny Klub fotograficzny „Pandora”

Klub fotograficzny „Pandora” powstał w 1995 roku. Początkowo zajmował się obróbką zdjęć czarno-białych, uczniowie sami wywoływali klisze oraz rzucali materiał na papier. Choć przez tyle lat odstąpiło się od wykonywania tych czynności to do tej pory zachowały się niezliczone stykówki, które świadczą o aktywności fotografów. Pozostały także powiększalniki, suszarki do klisz i zdjęć, a kuwety spoczywające już niestety w szafie nadal pachną wywoływaczami oraz utrwalaczami. W ciągu tych lat technika poszła na przód, aparaty cyfrowe zastąpiły początkowy sprzęt Klubu, a ciemnia fotograficzna zamieniła się w monitor komputera. Zmienił się przez to również charakter prowadzenia zajęć, z praktyki powstała bardziej teoria skupiająca się na kompozycyjnej stronie fotografii. Z czasów spędzanych przed powiększalnikiem zostały tylko zajęcia warsztatowe, podczas których koncentrujemy się na jakości i kompozycji zdjęcia, a procesy fototechniczne zostawiamy photoshopowi. Mimo zaistniałych zmian dzięki „Pandorze” zdobywamy wiedzę, która w teraźniejszej fotografii jest bardzo ważna i przydatna. Praktykę natomiast zdobywamy robiąc zdjęcia upamiętniające imprezy szkolne. Do naszych obowiązków należy również wykonywanie zdjęć klasowych, zdjęć do dokumentów, a nawet do dyplomów maturalnych. Należąc do Klubu podejmujemy także projekty graficzne, poczynając na kalendarzyka szkolnego, a kończąc na bilbordzie widocznym przed wejściem na teren szkoły. Młodych fotografów chcących dołączyć do Klubu fotograficznego „Pandora” zapraszamy do pana Piotra Bednarczyka. Spotykamy się we wtorki o godzinie 13.40 w sali 209b lub w ciemni przy sali 015.

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”

Robert Bresson