Innowacja policyjna

W dniu 21/04/2017 w jednostce wojskowej w Nisku świętowano Dzień Sapera.
Jednym z punktów uroczystości była uroczysta przysięga uczniów pierwszych
klas mundurowych (wojskowej i policyjnej) ZSP nr 1 im gen Wł. Sikorskiego.
Przebieg imprezy obserwowali rodzice naszych uczniów.

Fotoreportaż Bartłomiej Belcarz

Dnia 21.03.2017r. na terenie uczelni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa pola walki (CLS), w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły, z klas mundurowych IIe LO i IIIa LO. Spotkanie prowadził Instruktor Proobronny z Włocławka.

W ramach szkolenia poruszona została tematyka dotycząca:

– sprzętu wykorzystywanego do udzielania pierwszej pomocy na polu walki (opatrunki OLAES, CELOX, ASHERMAN, typu W, oraz opatrunki na rany klatki piersiowej).

– zasad udzielania pierwszej pomocy na polu walki,

– rodzajów i korzystania ze stazy taktycznej na polu walki (staza CAT, SOFT),

– ewakuacji rannego z pola walki z nadaniem meldunku MEDEVAC.

W trakcie wykładu prezentowane były również filmy, pokazujące działanie medyków, podczas udzielania pierwszej pomocy na polu walki.

Andrzejki z pierwszą policyjną
Od kilku lat trwa współpraca pomiędzy ZSP1 i PSP 7 z Oddziałami Integracyjnymi, której celem był kontakt pomiędzy klasą integracyjną, a klasami mundurowymi naszej szkoły.
Pierwszą klasą opiekującą się ze strony ZSP1 była klasa wojskowa, która latem tego roku zdała maturę i po 3 latach skończyli szkołę a ich młodsi koledzy i koleżanki zaczęli kolejny etap nauki w 4 klasie.
Jesienią tego roku pałeczkę przejęły uczennice klasy policyjnej Ic. Okazją do nowego poznania się i pierwszej wspólnej zabawy były Andrzejki. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj wróżb andrzejkowych oraz wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami wróżyły sobie . Nasi gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Czas przeznaczony na wspólną zabawę upłyną zdecydowanie zbyt szybko ale mamy nadzieję że znowu spotkamy się razem.
Opiekunem uczniów ZSP 1 jest jak zwykle p. Beata Tracz, która już teraz zapowiada, kolejne wspólne przedsięwzięcia.

—————————————————————————————————————————————————

Wyjazd klas policyjnych ZSP 1 ze Stalowej Woli na Targi Przemysłu Obronnego, Kielce 8 września 2016 r.