You Can Sing 2018 za nami !

You Can Sing 2018 za nami !

We wtorek 27 marca 2018 roku w już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej YOU CAN SING. W tym roku udział wzięło dwudziestu dziewięciu uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria pierwsza to uczniowie szkół  ponadgimnazjalnych oraz kategoria druga to uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.  Motywem przewodnim konkursu w tym roku było hasło „Join the Joyride. Z piosenką w podróży”. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom wokalny oraz aranżacyjny prezentując doskonale dobrane do tematyki konkursu utwory. Jury w składzie: Ewa Woynarowska, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej, Edward Horoszko, dyrygent chóru  Lasowiacy oraz Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, laureat nagrody Osobowość Roku 2018, Andrzej Stępień, aranżer, opiekun zespołu muzyczno-tanecznego Pasja, Beata Polak, nauczyciel języka angielskiego w ZSP nr 1, oceniało walory głosowe uczniów, interpretację, dobór repertuaru, poprawność językową oraz ogólne wrażenia artystyczne. Zwycięzcy wybrani zostali jednomyślnie, a cenne nagrody (tablety za zajęcie pierwszego miejsca, słuchawki bezprzewodowe, pendrive-y, kurs języka angielskiego w szkole językowej Speed English School oraz wiele innych) wręczone zostały przez dyrekcję naszej szkoły. Po zakończonym konkursie jury chętnie odpowiadało na pytania młodych artystów, udzielało rad oraz zachęcało ich do dalszej pracy i doskonalenia swoich umiejętności. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, wokalistom, opiekunom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne edycje YOU CAN SING. Dziękujemy również Agencji Muzycznej Bravo za przygotowanie oświetlenia.

Wyniki konkursu:

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Julia Pawłowska z SLO im. C.K. Norwida w Stalowej Woli, śpiewała piosenkę ‘Feeling good’ Michaela Bubble

II miejsce: Małgorzata Markowska z ZSP nr 1 im.gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli, śpiewała piosenkę ‘Sailing’ Roda Stewarta

III miejsce: Patryk Andrzejewski z ZSP nr 1 im.gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli, śpiewał piosenkę ‘Home’  Michaela Bubble

Wyróżnienia:

Katarzyna Wargala z SLO im. C.K. Norwida w Stalowej Woli, śpiewała piosenkę ‘The climb’ Miley Cyrus

Karolina Wołoszyn z ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli, śpiewała piosenkę ‘Toxic’ Melani Martinez

Tribute to Foo Fighters zespół uczniów ze szkół SLO, LOKEN, ZSP nr 2, ZSP nr 1 , w piosence ‘Learn to fly’ zespołu Foo Fighters za ciekawą aranżację.

 

Gimnazja i szkoły podstawowe:

I miejsce: Julia Skoczylas ze Społecznej Szkoły Muzycznej ze Stalowej Woli, w piosence ‘Englishman in New York’ Stinga

II miejsce: Magdalena Grzybowska z PSP Zbydniów, w piosence ‘Anywhere’ Rity Ora

III miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny z Pysznicy, PSP im. Jana Pawła II w Pysznicy, w piosence ‘Long way home’  zespołu Five Seconds of Summer

Wyróżnienia:

Duet Gabriela Ozga (śpiew) i Kacper Dydak (gitara), w piosence ‘I see fire’ Eda Sheerana za profesjonalny akompaniament gitarowy

Emilia Tworek z Zespołu przedszkolno-szkolnego w Sokolnikach, w piosence ‘Cups’ Anny Kendrick

Agata Majewska z PSP im. Jana Pawła II w Pysznicy, w piosence ‘City Song’ Grace Vanderwaal

 

fot. Kamila Majdańska & Co