Wirtualna strzelnica w “Sikorskim”

19.11. w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego odbyło się oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy.
Funkcjonujące w ZS nr 1 klasy mundurowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. W murach szkoły kształci się obecnie 5 klas o innowacji policyjnej oraz 4 klasy o innowacji wojskowej, działające pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. W sumie jest to aż 250 uczniów.
Od połowy listopada uczniowie mogą ćwiczyć na wirtualnej strzelnicy, ponieważ specjalnie z myślą o nich, Powiat Stalowowolski złożył wniosek i uzyskał dofinansowanie w konkursie Ministra Obrony Narodowej pn. “Strzelnica w powiecie”. W ramach projektu zaadaptowano w szkole pomieszczenie na potrzeby strzelnicy oraz wyposażono je w specjalny system szkolno-treningowy, w skład którego wchodzą: moduł projekcji z klawiaturą i tabletem, drukarka, specjalistyczne oprogramowanie, a także broń treningowa – 4 repliki karabinu i 4 repliki pistoletu.
Ze strzelnicy będą mogli korzystać nie tylko uczniowie ZS nr 1, ale też uczniowie innych szkół, które prowadzą działalność dydaktyczną w dziedzinie obronności, a także organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.
Łączny koszt inwestycji wyniósł 148 354,20 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej wyniosło 118 152,16 zł. Pozostałe środki na zadanie pochodziły z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.