„VirtuellerMethodenkoffer”

Uczniowie z klasy 2bg wraz ze swoim nauczycielem j. niemieckiego A.Walczyk-Zalewską wzięli udział w grudniu w Ogólnopolskim Konkursie „VirtuellerMethodenkoffer” organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie.

Konkurs polegał na opisaniu wybranych przez siebie dwóch metod bestpractice do wykorzystania w czasie 5-10 minutowej sekwencji lekcji online. Nasza szkoła znalazła się w gronie 8 finalistów z całej Polski i została zaproszona do realizowania projektu, który trwał od stycznia do marca. W ramach tego projektu odbyły się szkolenia  i couchingi, natomiast  uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcjach z nativ speakerem, doświadczoną tutorką i referentką- Kristin Kropidlowski.
Pod koniec lutego 2021 odbyły się zaplanowane nagrania zwycięskich metod poprzez aplikację Zoom, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie nagrania zostaną profesjonalnie opracowane i ujęte jako przykłady dobrych praktyk w projekcie „VirtuellerMethodenkoffer”, który skierowany jest do nauczycieli w Polsce i na świecie.

Cały projekt zostanie umieszczony na stronie Goethe-InstitutWarschau (www.goethe.de/polen/unserengagement)

Trzeciego marca 2021 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na którą zaproszeni byli zarówno goście z Ambasady Niemiec i Goethe Institut, jak i uczestnicy projektu: nauczyciele ze swoimi uczniami.Oczywiście, jak na tytuł konkursu przystało, gala odbyła się online, którą można obejrzeć na kanale Youtube:

Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali nagrody w postaci obozu językowego z nativ speakerami oraz nagrody rzeczowe.

Gratulacje i podziękowanie dla uczniów za ich zaangażowanie i czas poświęcony w realizację projektu!