Turobolandeskunde Austria wyniki konkursu

Turobolandeskunde Austria wyniki konkursu

Dnia 7 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyła się V edycja KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Uczniowie rozwiązywali test, przygotowany w formie dwujęzycznej, w grupach trzyosobowych. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Austrii.

W naszej szkole do I etapu przystąpiło 15 uczniów/uczennic. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą dotyczącą Austrii. Najlepiej z pytaniami konkursowymi poradziły sobie uczennice z klasy II b/c LO w składzie Aleksandra Duma, Izabela Świeca i Wiktoria Zarzycka. To one będą reprezentowały szkołę w kolejnym etapie konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!