Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W dniu 28.02.2018 odbył się w naszej szkole DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO, czyli akcja edukacyjno-informacyjna  dotycząca możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Celem imprezy było zwiększenie świadomości uczniów i nauczycieli na temat cyberzagrożeń.

W trakcie wydarzenia w szkole odbyło się spotkanie edukatora- p. Tomasza Kuśnierza z uczniami
i nauczycielami w auli szkolnej, połączone z prezentacją filmu i prezentacją podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów (w tym informacji o tym, gdzie mogą otrzymać pomoc w sytuacjach kryzysowych.

W ramach Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyły się także warsztaty z uczniami. W trakcie zajęć uczniowi mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą cyberzagrożeń, zostały także zaprezentowane filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Organizacja Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego w naszej szkole pozwoliła uczniom i nauczycielem lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i nauczeniu  zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.