Strzelnica multimedialna w Sikorskim

Strzelnica multimedialna w Sikorskim

 

Po długim oczekiwaniu, w końcu w naszej szkole zamontowana została strzelnica multimedialna. Sprawność strzelecką będą na niej ćwiczyć wszystkie klasy mundurowe.

Strzelnica multimedialna to strzelnica, na której używa się broni z czujnikami elektronicznymi bądź laserami na rzecz prawdziwej amunicji. Tarcze, do jakich celujemy to najczęściej ekrany, na których rzutnik wyświetla obraz. Trafienie w cel jest zaliczane przez komputer, który sprawdza, czy przy oddaniu strzału nasz celownik był wymierzony w cel. Takie rozwiązanie daje duże możliwości aranżacji wnętrza strzelnicy. Broń wykorzystywana na takiej strzelnicy ma taką samą wagę i kształt jak prawdziwa, a po naciśnięciu spustu w niektórych modelach odczuwalny jest odrzut.

Pierwszą korzyścią, która płynie z trenowania na strzelnicach multimedialnych — jest szeroki zakres treningu. Jeśli nie używamy pocisków – możemy bez przeszkód trenować strzelanie taktyczne, z poruszaniem się lub złożone scenariusze. Jest to trudne na tradycyjnej strzelnicy,
a dla cywilów wręcz niemożliwe. Kolejnym powodem jest komfort treningu przekładający się na dokładność i jakość szkolenia. Broń, która jest niemal identyczna — pozwala przyzwyczaić się do niej i reakcji związanymi ze strzelaniem. Taka sytuacja jest wskazana dla osób, które jeszcze nigdy nie strzelały, a chciałyby spróbować.

Dużą zaletą multimedialnej strzelnicy jest również ekonomia. Ceny za trening są dużo tańsze, gdyż nie używa się prawdziwej amunicji. Dzięki temu możemy trenować znacznie dłużej
i częściej, niż byłoby to możliwe na standardowej strzelnicy.

Trenażer posiada szeroki wachlarz możliwości, pozwala na treningi na strzelnicy, ale także
w terenie. Scenariusze treningu strzeleckiego generowane są przez system, umożliwiają rzeczywiste oddanie symulowanych warunków, między innymi:

– pory dnia i nocy,

– warunków pogodowych,

– ruchomych celów, eksplozji, zasłon dymnych itp.,

– scenerii , w jakiej odbywa się trening (teren otwarty, zabudowany)

Strzelnica ta na pewno  uatrakcyjni zajęcia strzeleckie, a co istotne jest w pełni bezpieczna.