St Patrick’s Day w Sikorskim

St Patrick’s Day w Sikorskim

Już w poniedziałek 18 marca 2019 roku będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym (narodowym kolorze Irlandii) a głównym symbolem tego święta jest SHAMROCK – koniczyna. Dlatego też zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w zabawie.

W tym dniu wszyscy ubieramy się na ZIELONO i kupujemy koniczynki! Koniczynki w cenie 1 zł będą sprzedawane przez Patryków, którzy razem z elfami będą przechadzać się korytarzami naszej szkoły. Każda osoba, która nabędzie koniczynkę będzie w tym dniu niepytana. Każda klasa zaś, która w tym dniu ubrana będzie na zielono, zrobi sobie zdjęcie i wyśle je do nas, weźmie udział w głosowaniu na FB. Klasy, które otrzymają pod zdjęciem najwięcej like-ów wygrają złotą koniczynkę – przełożenie sprawdzianu i srebrną koniczynę – przełożenie kartkówki.

W tym dniu będziecie mogli również zakupić zielone drugie śniadanie. Na pierwszym piętrze funkcjonować będzie stoisko z zielonymi przekąskami.

Przerwy umilać nam będzie tradycyjna muzyka irlandzka.

Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wszelkie pytania prosimy kierować do organizatorów: pani Edyty Chojnackiej i pani Beaty Polak.