Spływ kajakowy z Koziołkiem Matołkiem

Spływ kajakowy z Koziołkiem Matołkiem

W piękną, słoneczną środę 18 października 2017 roku przedstawiciele społeczności szkolnej ZSP nr 1 z klas II b technikum i III e liceum wzięli udział w bardzo udanym przedsięwzięciu turystyczno-krajoznawczo-spływ na Roztoczu. Oprócz puntu kluczowego – spływu z zaprzyjaźnioną firmą Fan, młodzież mogła podziwiać piękno roztoczańskich szlaków, pomalowanych barwami jesieni, mijaliśmy cmentarz żydowski, kapliczkę na wodzie, pomniki ku czci powstańców, miejsce granicy zaborów. Jak zawsze w wycieczkach organizowanych przez Klub Turystyczny Koziołka Matołka organizatorzy wzięli pod uwagę nie tylko aspekty turystyczne, lecz również elementy historyczne, folklorystyczne, czy też religijne.

To była bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka! Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować jeszcze nie jeden wyjazd, z których pozostaną niezapomniane wspomnienia z czasów szkolnych lat.