Przeżyjmy to jeszcze raz ….

Przeżyjmy to jeszcze raz ….

5 października nasza szkoła obchodziła swoje 80 urodziny. Do obchodów tego wyjątkowego jubileuszu przygotowywaliśmy się cały rok. Zaczęliśmy już w styczniu, kiedy to krokiem poloneza odtańczonym przez osiemdziesiąt par przypomnieliśmy mieszkańcom naszego miasta, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli już 80 lat kształci i wychowuje przyszłe pokolenia mechaników, piekarzy, fryzjerek, a z czasem, kiedy szkoła poszerzyła swoja ofertę i zaprosiła młodzież do liceum ogólnokształcącego, również matematyków,  prawników, lekarzy i … nauczycieli.

Przygotowując się do głównych obchodów w trakcie roku pływaliśmy osiemdziesiąt basenów, gasiliśmy pożar w osiemdziesiąt sekund, a także jechaliśmy rowerami osiemdziesiąt kilometrów, by 5 października spotkać się wraz z emerytowanymi pracownikami, byłymi nauczycielami, absolwentami naszej szkoły i jej miłośnikami najpierw na mszy świętej w parafii akademickiej pod wezwaniem świętego Jana Pawła II, a następnie w murach naszej szkoły, gdzie mogliśmy wysłuchać przemowy pani dyrektor Agaty Krzek, przedstawicieli władz powiatu i miasta, a także absolwentów, którzy również chcieli podzielić się swoimi wspomnieniami dotyczącymi szkoły. Spotkania w klasach były świetną okazją do spotkania z kolegami ze szkolnej ławy,  wspominania cudownych chwil spędzonych w murach „Sikorskiego”,  rozmów ze swoimi,  kiedyś „surowymi i wymagającymi profesorami” a dziś miłymi i szanowanym autorytetami. Dobrą atmosferę spotkania po latach kontynuowaliśmy na wieczornej zabawie w restauracji Sezam, gdzie śmiech i rozmowy „naszej młodzieży” słychać było do późnych godzin wieczornych. Wszystko to jednak nie byłoby możliwe bez ofiarnej pomocy naszych darczyńców, którym jeszcze raz chcieliśmy podziękować za pomoc w organizacji obchodów naszego jubileuszu.

Serdeczne podziękowania składamy:

 

Prezydentowi Miasta Stalowej Woli –  Lucjuszowi Nadbereżnemu

Starostwu Powiatowemu

Posłowi na Sejm RP – Rafałowi Weberowi

Thoni Alutec Sp.z.o.o.

Powszechnej Spółdzielni Spożywców PSS SPOŁEM w Stalowej Woli

Salonowi Samochodowemu KIA MOTORS

Firmie SAMKO

Związkowi zawodowemu NSZZ Solidarność

Związkowi zawodowemu WZZ Solidarność – Oświata

Natalii Stanisławie Banach

Firmie Usługi Remontowo – Budowlane – Zygmunt Stelmach, Janusz Troczyński

Firmie ERKADO – Zbigniew Kozłowski

Firmie CERKAMED – Wojciech Pawłowski

Firmie KONESSO

Firmie TRYUMF