Powitanie wiosny z Koziołkiem Matołkiem

Powitanie wiosny z Koziołkiem Matołkiem

16.04 powitaliśmy wiosnę. Jak co roku wyruszyliśmy na pieszy rajd. Tym razem postanowiliśmy dotrzeć do Krzyżtoporu, cudownych ruin zamku Ossolińskich. Oczywiście nie szliśmy ze Stalowej Woli, lecz postanowiliśmy podjechać do Włostowa, po drodze zwiedzając równie ciekawe miejsca. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Międzygórza, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku. Następnie udaliśmy się do Tudorowa, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć średniowieczną wieżę rycerską. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Pałac Karskich we Włostowie. Pałac zrobił niesamowite wrażenie. Spacerując wokół podupadłych ruin pałacu można było dostrzec piękno, które kiedyś musiał posiadać.
Z Włostowa ruszyliśmy już pieszo do Ujazdu. Ta długa droga – ponad 12 km –  zajęła nam blisko 3 godziny. W Krzyżtoporze czekała na nas już pani przewodnik, która w ciekawy i treściwy sposób opowiedziała o historii zamku. Szkoda, że nie było więcej czasu, by spokojnie pochodzić po zakamarkach tego zabytku, niemniej jednak wspomnienia i fotografie zostaną. To była udana wyprawa!