Ogólnopolski dzień przedsiębiorczości

21.03.2018 r. Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

Uczniowie naszej szkoły, z klas pierwszych LO i T, uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości. Patronatem Honorowym tego programu był Prezydent RP Andrzej Duda.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,

• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie poznali tego dnia rożne stanowiska pracy w wybranych firmach/instytucjach: Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli, Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Cyfrowych Sieciach Multimedialnych sp. z o.o., Samko Ł. Koczwara, A. Koczwara spółka jawna, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarniczej, PKP Polskich Liniach Kolejowych.