Narodowe Czytanie 2019 w Sikorskim

W dniu 6.09 w naszej szkole miało miejsce Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. Rok temu Sikorski po raz pierwszy dołączył do Narodowego Czytania. Czytaliśmy wtedy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

W naszej szkole przez szkolny radiowęzeł usłyszeliśmy fragmenty 5 nowel

„Rozdzióbią nas kruki, wrony” – Stefana Żeromskiego czytała pani dyrektor Agata Krzek

„Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej czytała pani wicedyrektor Iwona Czopor

„Katarynka” – Bolesława Prusa czytała pani wicedyrektor Agnieszka Thiede Jędrak