Konkurs wiedzy o prawach konsumenta

Konkurs wiedzy o prawach konsumenta

30 maja 2017 roku odbył się z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli finał X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta ph. “Bezpieczny budżet”. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Stalowowolskiego.

Celem konkursu było szerzenie wiedzy konsumenckiej wśród młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosłe życie będą świadomymi konsumentami. Udział w konkursie pozwolił młodym konsumentom poznać instrumenty ochronne oraz podstawowe przepisy prawne dotyczące zakupów. Konkurs składał się z dwóch części: testowej oraz otwartej. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.
Uczennica naszej szkoły – Marlena Bieniek – zajęła trzecie miejsce w tym konkursie, a Klaudia Paszek zdobyła wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.