Kolędowanie po niemiecku 2017 r.

Kolędowanie po niemiecku 2017 r.

Za nami kolejna edycja konkursu „Kolędowanie po niemiecku”:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać

(ks. Jan Twardowski)

 

W dniu 19 grudnia 2017 r., by oderwać się od kłopotów dnia codziennego, w murach naszej szkoły odbył się VII Powiatowy Konkurs ” Kolędowanie po niemiecku” . Przegląd skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu stalowowolskiego.
W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczestników, którzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Wykonawcy zaśpiewali popularne kolędy i pastorałki m.in.: „O Tannenbaum”, „Leise rieselt der Schnee”, „O du fr
öhliche”, ale też utwory mniej znane, jak : „Maria durch ein’n Dornwald ging” , „Stern ueber Bethlehen”, „Maria, wusstest du” oraz piosenki świąteczne: „Lass es schnein”, czy „In der Weihnachtsbaeckerei”.
Spośród finalistów VII Powiatowego Konkursu „Kolędowanie po niemiecku” jury wyłoniło następujących laureatów w poszczególnych kategoriach:

gimnazjum i szkoła podstawowa: solista

I miejsce – Joanna Baran: “Leise rieselt der Schnee” – Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli
II miejsce – Katarzyna Łukaszewicz „“Leise rieselt der Schnee” – Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli
III miejsce- Alicja Krupa, „Stille Nacht” – Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli

gimnazjum i szkoła podstawowa: zespół wokalno – instrumentalny

I miejsceAnna Pięta, Agata Krzal „Leise rieselt der Schnee” – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie

II miejsce – Julia Kaczkowska, Zuzanna Kozik „Maria, wusstest du”Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli, Gimnazjum Nr 4

III miejsce- Kinga Kurek, Klaudia Potaczała, Bartłomiej Maślach, Julia Czuba, Julia Wandas ” O Tannenbaum” – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pysznicy

szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce ex aequo Weronika Rybak “Maria ahntest du” – Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli i I miejsce – Anna Bieńko, Jakub Myszka, Bartek Wójcik, Weronika Ogonowska, Paweł Stach „Ich steh an deiner Krippe hier” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli

II miejsce – Magdalena Kozdra „Maria durch ein’ Dornwald ging” – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

III miejsce- Katarzyna Wargala „ Tanze mit mir um den Weihnachtsbaum” –

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

Wyróżnienie – Damian Gil „In der Weihnachtsbaeckerei” – przedstawiciel gospodarzy

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku

W tym wspaniałym koncercie uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalno – instrumentalne, ale wprowadzili wszystkich obecnych w nastrój świąteczny. Ponadto zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy kierują szczególne podziękowanie wszystkim darczyńcom za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w ufundowaniu nagród dla finalistów.

Nagrody przekazali:

nagrodę główną w kategorii solista szkoły ponadgimnazjalne: Starosta Stalowowolski – Pan Janusz Zarzeczny,

nagrodę główną w kategorii solista szkoły gimnazjalne; dyrektor ZSP nr 1
w Stalowej Woli – Pani Agata Krzek,

oraz:

Parafia pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, DAAD Polska, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Austrii i Szwajcarii, Der Verein Deutsche Sprache, Kino „Ballada”, MDK i SDK w Stalowej Woli, Sklep komputerowy And Computers i Studio fotograficzne „Foto – Max. Foto – Video. Puchary ofiarowała firma Tryumf .