II Dyktando Przasnyskie -online!

II Dyktando Przasnyskie -online!

Czy da się organizować lokalne konkursy ortograficzne w trakcie pandemii? Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, we współpracy z portalem Dyktanda.pl www.dyktanda.pl, w najbliższą niedzielę, 21.02.2021 r., przeprowadzi II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście za pośrednictwem internetu, czyli w sposób bezpieczny i wygodny.
Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że do rywalizacji można bez trudu zaprosić także osoby niebędące członkami miejscowej
społeczności.
Z tego powodu dyktando przygotowano w dwóch kategoriach: Zamkniętej, skierowanej do dorosłych mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego, oraz Otwartej, w której mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – nie ma znaczenia ich wiek oraz miejsce zamieszkania.
II Dyktando Przasnyskie wystartuje o godzinie 16:00 (21.02.2021 r.). Uczestnik będzie miał 20 minut na rozwiązanie specjalnie na tę
okazję przygotowanego dyktanda. Liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas – im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej. Z
tego powodu warto wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród 5 tys. dyktand udostępnionych w serwisie Dyktanda.pl.
Już dziś można zarejestrować się do odpowiedniej kategorii na stronie https://dyktanda.pl/lista-konkursow
Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyktandzie w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz portalu Dyktanda.pl!