II ab TM w Hucie Stalowa Wola

II ab TM w Hucie Stalowa Wola

W dniu 16 Lutego 2018 roku klasa II ab T wraz z opiekunami Panią Edytą Porębą , Panami Piotrem Kościółkiem i Grzegorzem Królem, udała się na wycieczkę do Huty Stalowa Wola. Tam przywitał nas Pan Mirosław Surowaniec – Szef Działu Serwisu i Szkoleń Produktowych. Dzięki uprzejmości HSW mogliśmy wejść na teren wydziału Z-5 „ wojskowego”. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia hali produkcyjnej i hali wyrobów gotowych. Zobaczyliśmy tam pojazdy wojskowe produkowane przez Hutę Stalowa Wola dla Polskiej Armii. Pan Surowaniec przedstawił profil działalności zakładu oraz omówił krótką historię powstania Huty. Jak się dowiedzieliśmy Huta Stalowa Wola jest najnowocześniejszym zakładem państwowym w Europie. Wycieczkę zakończyliśmy w sali konferencyjnej gdzie obejrzeliśmy prezentację wyrobów proponowanych przez Hutę Stalowa Wola.

Wycieczka była bardzo udana uczniowie byli pod wielkim wrażeniem działania zakładu pracy oraz maszyn i urządzeń jakie tam zobaczyli, mamy nadzieję że jeszcze nie raz odwiedzimy ten zakład.