Gra terenowa z Koziołkiem Matołkiem

Gra terenowa z Koziołkiem Matołkiem

Jak co roku w miesiącach zimowych, tak i w tym roku młodzież ZSP1 z klas 1c i 1 be liceum wzięła udział w organizowanej przez Klub Turystyczny Koziołka Matołka grze terenowej w Sandomierzu. Zadaniem było zebrać jak najwięcej informacji dotyczących danego obiektu, a następnie –  spacerując po zakamarkach tego uroczego miasta – zdobywać odpowiedzi na wyszukane pytania gry terenowej.

Ostatecznie najlepszymi okazali się być: Szast Karolina, Rękaś Sylwia, Golec Sara, Krawczyk Natalia z kl. 1c.

Następnie udaliśmy się do siedziby Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, gdzie p. Marek Łygas opowiedział o działalności Towarzystwa, oraz o ciekawych zakątkach tak Sandomierza, jak i okolic. Młodzież miała również okazje dowiedzieć się o geocachingu – p. Grzegorz Gadomski pokrótce wyjaśnił na czym polega ta forma turystyki. Wynikiem tego było wspólne odkrycie skrytki znajdującej się w okolicach sandomierskiej starówki.