“Godziny przy piórze” sukces Adrianny Sadłowskiej

“Godziny przy piórze” sukces Adrianny Sadłowskiej

Adrianna Sadłowska, uczennica klasy 2 dp LO z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli pod opieką pani Agnieszki Rusinek przygotowała wiersze do konkursu “Godziny przy piórze”. To już XX edycja konkursu “Moja mała ojczyzna” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza, Starostwo Powiatowe i Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konkursem objął Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.

Adrianna Sadłowska zajęła III miejsce – w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nasza uczennica otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez Małgorzatę Żurecką – Prezesa Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.
Poetycka twórczość Adrianny dotyka życia współczesnej młodzieży. Związane z nim radości, smutki i doświadczenia dnia codziennego, zamknięte w poetyckim słowie, zyskują w wierszach Ady nowe barwy. Wnikliwe spojrzenie i wrażliwość na otaczający świat znajdują niezwykły wyraz w nowoczesnej formie utworów.

Naszej adeptce pióra serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!