EKO-ART

EKO-ART

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska objęły patronatem honorowym  konkurs plastyczny dla uczniów szkół średnich EKO-ART. Konkurs organizowany jest w ramach programu EKOCZYNNI i polega na stworzeniu plakatów promujących ochronę środowiska lub świadomość ekologiczną. Zwycięskie prace zostaną udostępnione w Internecie oraz zaprezentowane w przestrzeni największych polskich miast.

Z Zespołu Szkół nr 1 do konkursu przystąpiła uczennica klasy I a Anna Wasąg, która pod opieką nauczyciela geografii Krzysztofa Kamińskiego stworzyła pracę pod tytułem: „Twoja ostatnia szansa”.

Praca wykonana czarnym długopisem przedstawia upływający czas. Pokazuje to klepsydra, a w niej Ziemia. Praca ma ostrzec ludzi – jeżeli będziemy zwlekać z ochroną przyrody to utracimy na zawsze nasze środowisko. Działania podejmowane w ostatniej chwili wobec Ziemi mogą być nieskuteczne i naszej planety nie będzie można uratować. Na rysunku Ziemia  rozpada się po wpływem wyczekiwania i zamienia w ,,chaos”, którego nie zdołamy naprawić.

Praca ma pokazać, że jeżeli będziemy działać na rzecz ochrony środowiska naturalnego to unikniemy nieodwracalnych szkód oraz zadbamy o to co jest dla nas najważniejsze i co pozwala nam żyć – naszą planetę Ziemię.