Dzień Otwarty w Sikorskim

W dniu 25 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się „Dzień Otwarty”. Szkolę odwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjum i ósmoklasiści. Stoją oni właśnie przed wyborem kolejnego etapu kształcenia, czyli szkoły średniej. Dzień otwarty w Sikorskim dał im możliwość poznania naszej szkoły. Dla odwiedzających uczniów przygotowano szereg atrakcji.

Wszyscy,  którzy w tym dniu odwiedzili Sikorskiego,  zostali zaproszeni  do udziału w grze terenowej, w której nagrodą główną był tablet. Uczestnicy gry zwiedzali szkolę w oparciu o przygotowaną mapkę, zbierając podpisy w poszczególnych punktach. Podążając za mapką, uczniowie mogli zapoznać się z wszystkimi rodzajami klas, jakie oferuje w swoim kształceniu szkoła. Odwiedzili klasę policyjną, biologiczno- chemiczną, promotor zdrowia i urody, wojskową, turystyczno- lingwistyczną, humanistyczno – prawną, technika pojazdów samochodowych, technika automatyka sterowania ruchem kolejowym, technika mechatronika oraz szkolę branżową 1 stopnia.

Oczywiście oprócz możliwości zapoznania się z ofertą edukacyjną, przygotowanych zostało szereg dodatkowych atrakcji, takich jak: wystawa salonów samochodowych, pokaz Klubu Bokserskiego RING SIKORSKI, SIKORSKI TOP MODEL – sesja zdjęciowa, hiszpański na wesoło, zajęcia fitness z trenerem personalnym, targi zdrowej żywności, pokaz strzelnicy multimedialnej, szkolna krzyżówka w bibliotece, prezentacja koła radiołączności, prezentacja koła żeglarskiego oraz występ zespołu „The cake is a lie”.

Mamy nadzieje, że miło spędziliście czas w naszej szkole i zobaczymy się ponownie we wrześniu. Zapraszamy do SIKORSKIEGO.