DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ WYDZIAŁU MECHANICZNO – TECHNOLOGICZNEGO

W STALOWEJ WOLI

 

W dniu 26 października 2017 r. w budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zorganizowany został Dzień Otwarty.

Uczniowie naszego Technikum i LO wraz z opiekunami mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni i mogli obejrzeć jej zaplecze dydaktyczne. Zaproszone przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny firmy partnerskie ze Stalowej Woli i regionu zaprezentowały niezwykle ciekawą ofertę swoich produktów
i nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w przemyśle.

W trakcie Dnia Otwartego oglądaliśmy wystawy  między innymi takich firm jak HSW, Dressta, Mista, ITA, FIN sp. z o.o., PZL Sędziszów, Olympus Polska sp. z o.o. Odwiedzający stoiska uczniowie mieli wyjątkową okazję do obejrzenia łazika marsjańskiego, symulatora spadochronowego, nowoczesnych mikroskopów przemysłowych czy nowoczesnych systemów pomiarowych.

Dodatkową atrakcją była loteria, w której można było wygrać nagrody ufundowane przez zaproszone firmy partnerskie. Urozmaiceniem licznych prezentacji były konkursy i zabawy tematyczne.