Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Pełnia życia jest wtedy, gdy ma się przekonanie, że robi się coś ważnego, potrzebnego, to, co przynosi pożytek ludziom i społeczeństwu”……..

 

Dzień 14 października jest w Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej,

ale też dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom za ich pracę.

“Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala,

nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje”.

 

Pozwólcie, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, że najpierw ja Wam podziękuję.

Za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi się spotykamy. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam, zawdzięczamy, że w naszej Szkole panuje ta niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, pracownicy szkoły i nauczyciele – lubimy ją przychodzimy do niej z chęcią i przyjemnością.

 

Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Mam głęboką nadzieję, że czujecie na co dzień, nie tylko dziś, że Wy możecie liczyć na podobną pomoc i wsparcie z mojej strony.

Dyrektor szkoły

mgr Agata Krzek