Deutsch: Erfolg im beruf

Zapraszamy uczniów technikum i klas branżowych do wzięcia udziału w konkursach języka niemieckiego organizowanych przez Goethe Institut.

Konkurs „Zawodowa ściana“

Konkurs polega na cyfrowej aranżacji jednej ze ścian pracownina temat swojego zawodu.

Jak możecie cyfrowo zaaranżowac ścianę?
W formie cyfrowego plakatu!

Plakaty z filmami video, muzyką, informacjami i zdjęciami możecie przygotować, zapamiętać i przesłać do Goethe-Institut  np. przy pomocy:  https://www.canva.com/

Konkurs „Mój zawód – moja przyszłość“

W ramach konkursu uczniowie nagrywają krótki, 1-2 minutowy spot reklamowy w języku niemieckim na temat wyuczonego/przyszłego zawodu. Ważnym elementem spotu jest pokazanie atrakcyjności poszczególnych zawodów

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: wyjazd do Austrii na europejskie mistrzostwa młodych fachowców Euroskills 2020 oraz kurs językowy dla młodzieży w Niemczech.

Termin zgłoszenia oraz nadsyłania prac konkursowych: 30.09.2019

Zapisy w sali 019 u p. A.Walczyk-Zalewskiej