“DepresJa – nie chcę o tym mówić”

“DepresJa – nie chcę o tym mówić”

27.10.2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja – “DepresJa – nie chcę o tym mówić”. Przez radiowęzeł uczniowie mogli posłuchać bardzo ciekawej audycji o depresji. Na korytarzu szkoły można też oglądnąć wystawę plakatów wykonanych przez naszych uczniów. Będzie ona wystawiona do 03.11.2021 r. Akcja została zorganizowana przez nauczycieli zespołu prozdrowotnego. Serdecznie zachęcamy – przeczytaj poniższy tekst.

Jeśli podejrzewasz u siebie depresję, to nie wahaj się poprosić o pomoc. Jeśli ufasz rodzicom, zwróć się do nich. Jeśli sądzisz, że nie zrozumieją, to udaj się do ulubionego nauczyciela, czy psychologa szkolnego. Jeśli nie masz siły, zadzwoń na w pełni darmowy numer 116 111, czyli Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, który jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni    w tygodniu. Jeśli nie lubisz dzwonić, napisz na stronę www.116111.pl . Jeśli jesteś nauczycielem, zapisz sobie numer 800 100 100, który pomoże we wspieraniu uczniów podczas ciężkich chwil, podaj go rodzicom jako linię wsparcia. I zapamiętaj – z depresją nie ma żartów, tak jak nie ma żartów z nowotworem. Można nawet powiedzieć, że depresja to rak, który trawi nie ciało, a psychikę i bez leczenia prędzej, czy później może doprowadzić do samobójstwa. Reaguj, nie bądź obojętny.