12 lutego klasa 1 e L O wraz z wychowawcą uczestniczyła w ramach lekcji wychowawczej w spotkaniu online z dyplomowanym dietetykiem Panią Aleksandrą Dołęgowską.
Uczniowie klasy 1 e LO, którzy realizują biologię w zakresie rozszerzonym, dzięki profesjonalnym wskazówkom specjalisty w zakresie zdrowego odżywiania mogli dowiedzieć się, jak sposób odżywiania wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Jak podkreśliła Pani dietetyk złe nawyki żywieniowe powielane przez wiele lat mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych, a nawet poważnych schorzeń.
W czasie spotkania młodzież zadawała pytania dotyczące między innymi diety adekwatnej do stylu życia i aktywności fizycznej, ponieważ wśród uczniów klasy 1e LO jest wielu sportowców.
Pani Aleksandra Dołęgowska na co dzień zajmuje się opracowywaniem programów żywieniowych pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji, ale jako pasjonatka zdrowego odżywiania promuje także aktywność fizyczną oraz profilaktykę. Dietetyka jest dziedziną interdyscyplinarną obejmującą wiedzę z zakresu biochemii i medycyny. Być może to spotkanie stanie się inspiracją dla młodzieży, która nie tylko skorzysta z cennych wskazówek, ale także właśnie z dietetyką będzie wiązać swoją przyszłość.