6 Sikorski Model Show

6 Sikorski Model Show

20 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny „6 Sikorski Model Show”. W murach szkoły gościliśmy modelarzy z całej Polski od Darłowa po Oleśnice. Łącznie w konkursie zarejestrowano 737 modeli. Na gości oprócz konkursu czekało wiele atrakcji towarzyszących: wykłady z dziedziny historii i modelarstwa, eksponaty ze zbiorów Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, wystawa grafik komputerowych J. Światłonia, wystawa grafik 3D W. Niewęgłowskiego, produkty HSW: Baobab, Langusta, nowa wersja transportera Oncilla firmy Mista, a także sprzęt wojskowy. Zbiory swoje zaprezentowali: WITU oraz Klub Żołnierzy Rezerwy VIS. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  pokazy grup rekonstrukcyjnych wśród których znaleźli się: SGHR „Matrioszka”, Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów, Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia”, Grupa Zakłady Południowe – Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni “Ur”, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, SRH Batalion Obrony Narodowej „Rzeszów”, SRH im. 16 Pułku Piechoty Towarzystwa Sokół, GRH Reichshof 1944, Grupa ASG Stalowa Wola, Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody. Dla dzieci strzałem w dziesiątkę okazały się przygotowane warsztaty modelarskie „Budujemy razem”.
„Sikorski Model Show” jako konkurs modelarski wpisał się już na stałe w kalendarz imprez modelarskich i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród modelarzy oraz mieszkańców Stalowej Woli.


Zdj. dzięki uprzejmości D. Karnasa, A. Juszczaka i T. Stefańskiego