11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
Dzień 11 listopada, to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach rozbiorów.
Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę trzem zaborcom: Austrii, Prusom i Rosji. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną, tworząc zręby przyszłego państwa. 11 listopada 1918 roku w lasku Compiégne pod Paryżem został podpisany rozejm kończący I wojnę światową. Tego samego dnia Rada Regencyjna „wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, dla ujednolicenia wszelkich zarządzeń wojskowych i utrzymania porządku w kraju” przekazała władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu.
W  naszej szkole z okazji tego święta po raz kolejny organizowane jest patriotyczne karaoke z udziałem uczniów. Impreza odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godz. 10:00 w dużej auli. Każda z klas zaśpiewa jedną z wylosowanych patriotycznych pieśni, których wykonanie przyczyni się do głębszego przeżywania tego święta.